Aktualności
30.012019

Cukrownia Cerekiew została nagrodzona Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji

Cukrownia Cerekiew została nagrodzona Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii Firma Społecznie Odpowiedzialna. Nagrody przyznawane przez Opolską Izbę Gospodarczą zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej.

Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są nieprzerwanie od 1992 roku. Kapituła plebiscytu honoruje wyróżniające się postacie i instytucje, mające  wpływ na rozwój i promocję  województwa opolskiego. Tegorocznym laureatem w kategorii Firma Społecznie Odpowiedzialna został zakład produkcyjny Cukrownia Cerekiew.

Cukrownia Cerekiew wspiera szereg organizacji działających na terenie gminy i powiatu. Zaliczają się do nich np.: Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny w Polskiej Cerekwi, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Polonia Gościęcin, Klub Sportowy LUKS Pawłowiczki, Ludowy Klub Sportowy Bryksjusz Gościęcin, Ochotnicza Straż Pożarna w Polskiej Cerekwi, Klub HDK-PCK przy Cukrowni Cerekiew czy Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej Promyczek w Kędzierzynie-Koźlu. Cukrownia Cerekiew jest także sponsorem przedsięwzięć kulturalnych takich jak np.: Jeździeckie Zawody Gwiazd Art Cup Lewada.

- Jestem niezwykle dumny, że nasze działania zostały docenione przez kapitułę konkursu. Staramy się być nie tylko dobrym pracodawcą, dbającym o jak najlepsze warunki zatrudnienia, rozwój i edukację naszych pracowników czy świadczenia kafeteryjne i socjalne. Chcemy być również dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności – mówi Tomasz Kostrzewa, Dyrektor Naczelny Cukrowni Cerekiew.

Cukrownia Cerekiew od 3 lat realizuje również program „Grant 5000”. Dotychczasowymi beneficjentami programu są: Międzyszkolny Klub Sportowy „Victoria” i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju dzieci, młodzieży i rodziny "Pomocna dłoń" w Raciborzu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Firma jest również sponsorem kącika dla malucha na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności