Aktualności
05.072017

Dzień Buraka Cukrowego 2017

Pierwsza niedziela lipca już od wielu lat zapisuje się w kalendarzu jako Dzień Buraka Cukrowego. Tegoroczna edycja odbyła się 2 lipca 2017 roku w Gospodarstwie Rolnym Skoroszowice Zdzisław Posyniak s.c. w Janówce, w rejonie surowcowym cukrowni Strzelin.

20170702-102611 W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm chemicznych, nasiennych, producenci maszyn rolniczych, władze samorządowe oraz wojewódzkie. Piękna pogoda zapewniła liczną frekwencję plantatorów, którzy przybyli wraz z rodzinami na to wydarzenie.
 
W programie przewidziane były różne demonstracje polowe związane z siewem czy ochroną herbicydową buraków cukrowych. Nie zabrakło również najnowszego sprzętu do uprawy, zbioru, doczyszczania, załadunku i transportu. Ponadto odbyły się praktyczne pokazy prac maszyn. Uczestnicy Dnia Buraka mieli szansę obejrzeć odkrywkę glebową, która cieszy się zawsze wielkim zainteresowaniem. Odkrywkę przygotowano w taki sposób, aby za jednym razem przedstawić kilka zagadnień, co znacząco podniosło jej wartość dla uczestników naszego wydarzenia. Święto buraka to nie tylko nauka, ale i czas dobrej zabawy. Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje w postaci dmuchanych placów zabaw, symulatorów, segwayów i trampolin. Oczywiście nie zabrakło waty cukrowej. Plantatorom czas umilali artyści, których występy umilały czas spędzony na rozmowach i integracji

Co mówią na temat Dnia Buraka plantatorzy Sudzucker Polska?

Albert Krawczyk, Cukrownia Ropczyce
Dzień Buraka Cukrowego uważam za ciekawe wydarzenie związane z uprawą buraka cukrowego. To miejsce, gdzie nauka styka się z praktyką. W ciągu całego dnia mamy do dyspozycji specjalistów, którym możemy zadawać pytania z różnych dziedzin, zaczynając od siewu, a kończąc na zbiorze buraka cukrowego. Poza tym zaprezentowane podczas wydarzenia rozmaite warianty ochrony pokazują, że aby osiągnąć czystą plantację bez chwastów, można ją zrealizować na wiele sposobów.

Krzysztof Wełna, Cukrownia Świdnica
Co roku staram się uczestniczyć w imprezie organizowanej przez Südzucker Polska S.A. Szczególnie cenię praktyczny pokazy pracy maszyn do uprawy pożniwnej i przedsiewnej. Zdobyta w trakcie spotkania wiedza z roku na rok owocuje.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności