Aktualności
23.092019

Od buraka do kryształków – zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi Cukrowni

Trwa kampania cukrownicza, której rozpoczęcie symbolizowało uroczyste rozpalenie pieca w cukrowniach. Ogień nie zgaśnie przez blisko 5 kolejnych miesięcy, podczas których zakłady będą pracować na pełnych obrotach. To rzadka okazja, aby zobaczyć proces powstawania Cukru Królewskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwartych Drzwi Cukrowni. Atrakcje są bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja.

Dni Otwartych Drzwi Cukrowni to niecodzienna okazja obejrzenia zakładu produkcyjnego od środka. Grupy, wyposażone w kaski i odblaskowe kamizelki, rozpoczną zwiedzanie o każdej pełnej godzinie, od 8:00 do 15:00. Przyjrzą się poszczególnym etapom pozyskiwania cukru, od transportu i wyładunku buraków po magazyny gotowego produktu. Doświadczeni przewodnicy, pracujący na co dzień w cukrowni odpowiedzą na nurtujące gości pytania.

Na zakończenie wycieczki przygotowaliśmy widowiskowe eksperymenty dla dużych i małychw mini laboratoriach naukowych. Dzieci dowiedzą się m.in., jak napompować balonik z wykorzystaniem reakcji chemicznej oraz co się stanie z liściem buraka zanurzonym w temperaturze 200 stopni poniżej zera. Każdy chętny będzie mógł również własnoręcznie przygotować słodkie lizaki, cukierki i pyszne karmelki. Na miejscu czekać będzie uwielbiana przez wszystkich wata cukrowa oraz upominki dla każdej rodzinki.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem 608 642 850:

5.10.2019 - Cukrownia Świdnica, zapisy do 2.10.2019
20.10.2019 - Cukrownia Strzelin, zapisy do 9.10.2019
27.10.2019 - Cukrownia Ropczyce, zapisy do 23.10.2019
17.11.2019 - Cukrownia Cerekiew, zapisy do 13.11.2019

W trosce o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa odwiedzającym, na teren zakładu mogą wejść dzieci od 7 roku życia, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności