Kariera
24.072019

Südzucker Polska wsparł kolejną lokalną inicjatywę

Świdnica to miejsce z perspektywami dla młodych - przekonują organizatorzy projektu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Na dowód zaprezentowali uczniom miejscowych szkół, jak funkcjonują świdnickie przedsiębiorstwa oraz jakich kwalifikacji potrzeba, aby znaleźć w nich zatrudnienie. III odsłonę akcji wsparła jedna z największych firm w regionie – Südzucker Polska, Zakład Produkcyjny „Cukrownia Świdnica”.

Program „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” zorganizowano już po raz trzeci, drugi raz w akcji wzięła udział Cukrownia Świdnica. Producent Cukru Królewskiego z Pszenna znany jest z utrzymywania bliskich relacji z mieszkańcami pobliskiego miasta i okolic. W ubiegłym roku podczas pierwszego Dnia Otwartych Drzwi około 200 osób miało okazję zwiedzić Cukrownię oraz poznać zachodzący tam proces produkcji, od transportu buraków do pakowania i magazynowania cukrów. Na ten rok zapowiedziano kolejną edycję. Tym razem wspólnie z organizatorami inicjatywy „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” firma inspirowała młodzież do pozostania i pracy w Świdnicy, a także dokształcenia się w kierunkach, na które występuje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie szkół  odwiedzili świdnickie przedsiębiorstwa oraz sprawdzili swoje umiejętności ekonomiczne w interaktywnym konkursie „Zalogowani”.

-  Nasze uczestnictwo w III edycji inicjatywy „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” to wyraz wsparcia dla uzdolnionych młodych ludzi, którzy być może niebawem wzmocnią miejscowy rynek pracy. W czasach, gdy coraz częściej młodzież do życia wybiera duże miasta, chcemy pokazać, że Świdnica i zlokalizowane tutaj firmy również mają dla nich ciekawą ofertę. .– powiedział Zbigniew Wysocki Dyrektor Naczelny Cukrowni Świdnica. Zapoznaliśmy uczniów, biorących udział w projekcie z funkcjonowaniem Cukrowni, która od niemal dwustu lat zatrudnia kolejne pokolenia okolicznych mieszkańców. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich do dalszego kształcenia i rozwoju oraz  pozostania w rodzinnych stronach.

 

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności