Zrównoważony rozwój

E-faktury

Mimo, iż regulacje umożliwiające fakturowanie elektroniczne istnieją w krajach Unii Europejskiej już od kilku lat, wciąż jeszcze zdecydowana większość, bo ponad 75% faktur, przesyłana jest pomiędzy przedsiębiorstwami tradycyjnie - w formie papierowej.

Wystawianie i przesyłanie e-faktur z użyciem podpisu elektronicznego wymaga istotnych modyfikacji systemu księgowego, co dla wystawcy e-faktur oznacza wyższe koszty wdrożenia. Pomimo tego, kierując się bezpieczeństwem obrotu, zaproponowaliśmy naszym klientom właśnie taki sposób przesyłania faktur, gwarantujący autentyczność i niezmienność treści.

Prosto i szybko, bez drukowania, bez zużywania papieru, kopert i bez usług pocztowych, a co za tym idzie bez zanieczyszczania środowiska. Dla nas, jako firmy spożywczej działającej blisko natury, ma to szczególne znaczenie. Jednym z istotnych elementów misji Südzucker Polska S.A. jest prowadzenie działalności gospodarczej odpowiedzialnej społecznie. Dlatego aktywnie wspieramy wszelkie działania, które przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych i poszanowania środowiska.

Fakturowanie elektroniczne w Polsce możliwe jest na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów, które określa szczegółowe warunki przechowywania i wysyłania e-faktur. Niedawno zmienione przepisy złagodziły wymogi dla e-faktur, choć nie w takim stopniu, w jakim oczekiwaliby tego przedsiębiorcy. Nadal podstawowym warunkiem jest konieczność zapewnienia autentyczności pochodzenia i integralności treści faktury. Surowe obostrzenia mają jednak tę zaletę, że gwarantują, iż wystawiane i przesyłane drogą elektroniczną faktury są w odpowiedni sposób zabezpieczone i w pełni wiarygodne dla kontrahentów.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności