Aktualności
 • 26.062020 Usuń burakochwasty i pośpiechy!

  Usuń burakochwasty i pośpiechy!

  Będąc na plantacji buraczanej nie sposób nie zauważyć burakochwastów i pośpiechów, których pędy wyrastają ponad łan. Stanowią one konkurencję o wodę, światło i składniki pokarmowe. Jeden pęd nasienny produkuje kilka tysięcy nasion, które są w stanie przetrwać i kiełkować przez kolejnych kilkanaście lat.

  Zobacz więcej

 • 25.062020 Liczenie pośpiechów i burakochwastów - doświadczenie COBORU Kietrz 2020

  Liczenie pośpiechów i burakochwastów - doświadczenie COBORU Kietrz 2020

  24 czerwca na doświadczeniu z występowaniem pośpiechów i burakochwastów prowadzonym przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU) w ramach serii Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego (PDO), współfinansowanej przez przemysł cukrowniczy, zlokalizowanym na polach Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o. o., przeprowadzone zostało liczenie buraków z pędami kwiatowymi.

  Zobacz więcej

 • 22.062020 Uwaga, chwościk ciągle groźny

  Uwaga, chwościk ciągle groźny

  Jedną z ważniejszych chorób grzybowych w uprawie buraka cukrowego jest chwościk. Pomimo, że występuje on już na plantacjach od kilkudziesięciu lat, nie wszyscy plantatorzy zdają sobie sprawę, jak duże straty powoduje. Nie tylko obniża końcowy plon buraków nawet do 40%, ale także jest przyczyną bardzo dużego zmniejszenia cukru w korzeniach.

  Zobacz więcej

 • 17.062020 Lustracja doświadczeń ścisłych Südzucker Polska

  Lustracja doświadczeń ścisłych Südzucker Polska

  16 czerwca 2020, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, odbyła się lustracja dwóch lokalizacji i czterech tematów doświadczeń ścisłych prowadzonych przez Südzucker Polska.

  Zobacz więcej

50

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności