Aktualności
 • 11.092019 Kampania 2019/20 rozpoczęta

  Kampania 2019/20 rozpoczęta

  Pod koniec sierpnia rozpoczął się okres planowania dostaw, a w pierwszej dekadzie września zbiór buraków. 8 września jako pierwsza rozpoczęła przerób cukrownia Cerekiew, po niej 9 września cukrownia Strzelin, 10 września cukrownia Świdnica i 11 września cukrownia Ropczyce.

  Zobacz więcej

 • 09.092019 Co uszkadza buraki?

  Co uszkadza buraki?

  Ciepła i sucha pogoda sprzyjała gwałtownemu wzrostowi populacji gryzoni. Po zbiorze zbóż i rzepaku nastąpiła migracja szkodników na uprawy, które jeszcze nie zostały zebrane, w tym buraki cukrowe.

  Zobacz więcej

 • 04.092019 Przygotowania do zbioru surowca

  Przygotowania do zbioru surowca

  Prognozy oparte na pobieranych od 31 tygodnia próbach wskazują, że będziemy mieli długą kampanię. Przed nami zbiór, który należy dobrze zaplanować i przeprowadzić. Dobre przygotowanie do zbioru odgrywa istotną rolę w kształtowaniu końcowego plonu i jakości. Zasadniczym warunkiem przeprowadzenia usług zbioru buraków na optymalnym poziomie jest dobry stan techniczny kombajnu oraz poprawna praca operatora.

  Zobacz więcej

 • 26.082019 Chwościk ciągle niebezpieczny dla buraków!

  Chwościk ciągle niebezpieczny dla buraków!

  Warunki pogodowe ostatnich dni sprzyjają rozwojowi chwościka. Na przełomie sierpnia i września często pojawia się drugi atak choroby.

  Zobacz więcej

49

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności