Aktualności
29.05

Czas na zastosowanie dolistnie boru

Czas na zastosowanie dolistnie boru Jednym z decydujących mikroelementów wpływających na plon i zawartość cukru w korzeniach buraka cukrowego jest bor. Do okresu zwarcia międzyrzędzi rośliny buraków cukrowych powinny być szczególnie zaopatrzone w ten pierwiastek, gdyż pobierają go w tym czasie najwięcej.

Pobieranie boru może być ograniczone m.in. poprzez długo występujące okresy suszy, chłody, a także na glebach o zbyt wysokiej zawartości wapnia, o niskiej zawartości próchnicy, przy zbyt wysokim nawożeniu azotowym i potasowym. Niedobór boru charakteryzuje się zamieraniem najmłodszych liści w środkowej części rozety liściowej, w miejscach tych, w górnej części korzenia pojawiają się ciemne wgłębienia, ponadto tworzą się dodatkowe okółki liści. Nawozy borowe powinno stosować się w zalecanej dawce - doglebowo w formie nawozów mineralnych lub nalistnie od fazy 4-5 liści właściwych. Niedobór boru wpływa na ograniczenie zdolności plonotwórczych buraka, a objawy są nazywane zgorzelą liścia sercowego. W przypadku pytań nasi Doradcy służą pomocą.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności