Aktualności
02.07

Czy można bezpiecznie uprawiać buraki?

Czy można bezpiecznie uprawiać buraki? Pod koniec czerwca, dzięki projektowi Kwitnące Pola, kolejny rok z rzędu plantacje buraków ,,zakwitły”.

Specjalne mieszanki roślin, wysiane w 8 lokalizacjach na terenie działania Südzucker Polska, przyciągają nie tylko wzrok mijających je ludzi, ale przede wszystkim pszczoły, trzmiele i wiele innych pożytecznych owadów, ptaków czy ssaków. Dzięki bogatej różnorodności gatunków kwitną do późnego lata, będąc przez długi czas źródłem pokarmu i schronienia dla tych zwierząt. Dodatkowo upiększają i wzbogacają lokalny krajobraz. Projekt pozwala na połączenie intensywnej uprawy buraków cukrowych z ochroną środowiska i dbaniem o różnorodność biologiczną.

http://www.suedzucker.pl/pl/plantatorzy/kwitnace-pola-2020,484.htm

Zachęcamy do wprowadzania podobnych rozwiązań we własnych gospodarstwach. Pamiętajmy, że od niedawna rośliny miododajne kwalifikowane są jako obszar proekologiczny w ramach wymogu zazieleniania.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności