Aktualności
09.03

Firmy do świadczenia usług siewu buraków w 2020 roku są już przygotowane

Firmy do świadczenia usług siewu buraków w 2020 roku są już przygotowane Okres zimy to dobry czas na przeprowadzenie przeglądów maszyn oraz zaplanowanie pierwszych działań w nowym sezonie. Wiosną nie będzie czasu na dokonywanie remontów czy przeglądów, bo należy nie narażając gleby na zbędną utratę wilgoci wykonać prace polowe i siewy.

Kontrola stanu własnego siewnika lub wybór firmy usługowej powinno być nieodzownym działaniem każdego rolnika. Siew sprawnym, dobrze skalibrowanym siewnikiem przekłada się na dobrą obsadę i bezproblemowy zbiór.

W 2020 roku po raz kolejny Südzucker Polska S.A. dokonał oceny stanu technicznego siewników przeznaczonych do świadczenia usług siewu. Pozytywnie ocenione i dopuszczone do pracy siewniki zostały oznaczone specjalną naklejką, certyfikującą daną maszynę i są zalecane do świadczenia usług. Może warto skorzystać z tej oferty i wybrać firmę, która dobrze zasieje buraki.

Przejdź do wykazu firm rekomendowanych do siewu w 2020 roku >>>

Planując siew pamiętajmy o zbiorze i wyborze właściwego miejsca pod pryzmę. Brzeg pola tuż przy drodze utwardzonej musi mieć odpowiednią szerokość. W przypadku zbioru buraków kombajnem 6-rzędowym wielkość uwroci nie powinna być mniejsza niż sześciokrotność pasa 6 rzędowego siewnika (ok. 16 m).

Przygotowując się do siewu nie zapominajmy o ścieżkach technologicznych, które ułatwią prowadzenie ochrony i nawożenia. Odstęp pomiędzy ścieżkami powinien być równy szerokości belki opryskiwacza (najczęściej 18-24 m). W przypadku aplikowania nawozów zasięg pracy rozsiewacza jest zwykle wielokrotnością szerokości belki opryskiwacza (36-48 m), wówczas nawożenie może się odbywać z co drugiej ścieżki technologicznej.

W przypadku pytań Nasi Doradcy służą pomocą.

 

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności