Aktualności
10.04

Pchełka burakowa atakuje!

Pchełka burakowa atakuje! Szarek komośnik to nie jedyny tegoroczny problem na plantacjach. Wschodzące siewki buraka cukrowego narażone są na działanie wielu szkodników, które osłabiają rozwijające się rośliny i obniżają późniejsze plony. Jednym z groźniejszych szkodników upraw buraków cukrowych jest pchełka burakowa. Objawy żerowania można już zauważyć zarówno w rejonie Śląska jak i Polski Południowo – Wschodniej.

Pogoda, jaka w ostatnim czasie występuje sprzyja nasileniu występowania tego szkodnika. Pchełka burakowa lubi, gdy jest w miarę ciepło i sucho.
Szkodnik żeruje najpierw na liścieniach, a następnie przenosi się na liście właściwe. Na powierzchni liścia tworzy charakterystyczne wżery oraz wygryza otwory.
Zabiegi zwalczania obecnej już na plantacji pchełki wykonuje się po stwierdzeniu progu ich ekonomicznej szkodliwości, w godzinach wieczornych, najlepiej przy temperaturze poniżej 20°C.
Do zwalczania pchełki w burakach cukrowych można zastosować między innymi następujące insektycydy:
Bulldock 025 EC
Decis Mega 50 EW
Proteus 110 OD
W przypadku pytań lub wątpliwości nasi Doradcy służą pomocą.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności