Aktualności
22.07

Próby glebowe - jak i dlaczego warto je zrobić?

Próby glebowe - jak i dlaczego warto je zrobić? Okres żniw to właściwy moment na zaplanowanie i przygotowanie stanowiska pod uprawę buraków w kolejnym sezonie agrotechnicznym.

 Decyzję o wyborze stanowiska warto podjąć po wykonaniu analiz gleby metodą EUF (Elektro Ultra Filtracji), która pozwala określić ilościową i jakościową zawartość podstawowych składników oraz co jest bardzo ważne, poziom próchnicy w glebie. Biorąc pod uwagę wyniki analizy zawartości azotu, fosforu, potasu, magnezu, wapnia, siarki, i boru, możemy precyzyjnie określić jakie nawozy i w jakim terminie należy zastosować, aby osiągnąć pełny potencjał plonowania. Zarówno przenawożenie jak i niedobór składników w różnych okresach wegetacji ogranicza wzrost rośliny, obniża plon cukru i pogarsza jakość surowca. Próbę pobieramy z pola na którym znajduje się technologicznie dojrzały przedplon lub zaraz po jego zbiorze. Ważne jest, aby pole z którego pobierana jest próba nie było spulchnione (brak uprawek). Próbka powinna składać się z ok. 25 ukłuć wykonanych laską glebową po przekątnej pola. Po wymieszaniu pobranej gleby sporządzamy jedną reprezentatywną próbę. Wszystkie dotychczasowe wyniki analiz prób glebowych EUF wraz z zaleceniami  oprócz wersji papierowej są dostępne na Portalu Surowcowym. Szczegółowych informacji udzielają nasi Doradcy.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności