Aktualności
08.04

Uwaga na chwasty w buraku cukrowym

Uwaga na chwasty w buraku cukrowym Przebieg pogody, pomimo chłodnych nocy i porannych przymrozków, sprzyjał wczesnym siewom buraków cukrowych. Efektem odpowiedniej wilgotności gleby są pierwsze wschody buraków.

Niestety wraz z burakami wschodzą również chwasty. Najlepsza efektywność ich zwalczania jest wtedy, gdy znajdują się w fazie liścieni. Przy optymalnych warunkach pogodowych chwasty pojawiają się bardzo szybko. Pamiętajmy więc o skutecznej ochronie herbicydowej, którą należy stosować bez względu na fazę rozwojową buraków. Wyrównane wchody decydują o uzyskaniu optymalnej obsady, która gwarantuje mniejsze zachwaszczenie, zwłaszcza wtórne oraz dobry plon. Jeżeli wybieramy powschodową metodę zwalczania chwastów należy pamiętać, że pierwszy oprysk wykonujemy od razu, gdy buraki pojawią się na polu, kolejne zaś w odstępach 5-8 dniowych. W razie pytań Doradcy służą pomocą.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności