Aktualności
11.04

Uwaga, szarek komośnik atakuje!

Uwaga, szarek komośnik atakuje! Niestety wszystko wskazuje na to, że ponownie w tym roku szarek komośnik zagrozi plantacjom buraka cukrowego. Warunki pogodowe zimą i wczesną wiosną (ciepło i sucho) sprzyjały przezimowaniu tego szkodnika.

Odkrywki wykonane na polach, na których w ubiegłym roku uprawiano buraki, szczególnie w rejonie Sandomierza i Kazimierzy Wielkiej, pokazały jak wiele szkodników przezimowało. Obecnie na monitorowanych plantacjach obsianych burakami, na których rozstawiono pułapki, codziennie znajdujemy duże ilości osobników. Wchodzimy w okres wschodów i właśnie teraz wskazana jest ogromna czujność, aby nie dopuścić do zniszczenia plantacji. Każdy z inspektorów ma wybrane pola, na których kilka razy w tygodniu kontroluje rozstawione pułapki i przygotowuje meldunki. Przypominamy, że do zwalczania tego szkodnika mamy dostępne trzy insektycydy: Karate Zeon 0,2 l/ha, Proteus 0,5-0,75 l/ha lub Cyperkill Max 500 EC 005 l/ha. Zabiegi wykonujemy w godzinach wieczornych z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Zalecamy uważne śledzenie naszych komunikatów i monitorowanie plantacji.
W przypadku pytań, wątpliwości nasi Doradcy są do Państwa dyspozycji.

 

 

 

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności