Aktualności
18.12

Zbiór buraków cukrowych w rejonie Wschodu i Śląska praktycznie zakończony

Zbiór buraków cukrowych w rejonie Wschodu i Śląska praktycznie zakończony Korzystne warunki atmosferyczne tego roku pozwoliły wielu gospodarstwom na maksymalne opóźnienie zbioru buraków.

Mając w pamięci niekorzystne warunki pogodowe jakie miały miejsce w miesiącach letnich na terenie Dolnego Śląska, plantatorzy maksymalnie opóźniali wykopki buraków, a świadczy o tym znaczący areał pozostawiony do zbioru w miesiącu grudniu (ok. 3 tys. ha). Tak duża powierzchnia to spore ryzyko i wyzwania jakie stały przed firmami świadczącymi usługi zbioru. Jednym z ostatnich gospodarstw w którym zakończono zbiór buraków było Przedsiębiorstwo Rolno – Usługowe w Goświnowicach „Dutra”, gdzie ostatnie buraki zostały wykopane 15.12.2018 r. z areału 45 ha, a szacowany plon to ok. 90t/ha. Odpowiednio złożone i prawidłowo okryte pryzmy czekają na odbiór. Wszystkim firmom, świadczącym usługi zbioru w tym sezonie, szczególnie tym z Listy Rekomendowanej, bardzo dziękujemy za dobrze wykonaną pracę.

 

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności