Zarządzanie jakością

REDcert EU

REDcert EU – systemem objęto skup buraków cukrowych i produkcję melasu z buraków cukrowych będącej surowcem do wytwarzania etanolu wykorzystywanego jako biopaliwo. Podstawą są wymagana prawne wynikające z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych zmieniającej i w następstwie uchylającej dyrektywy 2001/77/WE oraz 2003/30/WE. Dzięki niemu mają być chronione habitaty naturalne, a także zapewniony zrównoważony rozwój w rolnictwie oraz redukcja gazów cieplarnianych.

Buraki cukrowe (i inne płody rolne uprawiane w celu późniejszego przetworzenia na biopaliwa) powinny być uprawiane z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Ponadto określana jest emisja dwutlenku węgla, związaną z ich uprawą. Cukrownie zobowiązane są także do obliczania emisji gazów cieplarnianych z produkcji i dystrybucji melasu, a wartość ta jest przekazywana klientowi.

Ta strona używa cookies

Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny www.suedzucker.pl zostały zainstalowane pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Więcej informacji w Polityce Prywatności